Sporty

Atletika Sportovní odvětví, které zahrnuje přirozené pohybové vlastnosti člověka, tj. běhy, chůzi, desc, vrhy a hody; původně znamenala boj, závodění
Basketbal Též košíková, je kolektivní míčový sport, ve kterém se dva týmy s pěti hráči na hřišti snaží získat co nejvíce bodů vhazováním míče do obroučky basketbalového koše a zabránit protihráčům, aby body získali.
Cyklistika Jízda na jízdním kole s rekreačním, sportovním, turistickým či dopravním zaměřením.
Házená Házená je kolektivní míčový sport, ve kterém proti sobě nastupují dva sedmičlenné týmy.
Kanoistika Kanoistika je vodní sport provozovaný jak rekreačně tak i profesionálně. Ač je název odvozen od kánoe, je obecně používán i pro podobné aktivity provozované na kajaku.
Moderní gymnastika Moderní gymnastika je sport, který kombinuje prvky baletu, gymnastiky, divadelního tance a akrobacie a to jak s náčiním, tak bez něj. Náčiním se rozumí švihadlo, obruč, míč, kužele a stuha. Ze společných skladeb moderní gymnastiky se vyvinula estetická skupinová gymnastika, kterou nejen v Japonsku cvičí také muži.
Sportovní gymnastika Sportovní gymnastika je sportovní odvětví, při němž jednotliví závodníci předvádějí silové nebo švihové gymnastické prvky na koberci (prostná) nebo na nářadích. Ve sportovní gymnastice soutěží muži i ženy a jejich disciplíny se odlišují. Sportovní gymnastika je stálou součástí olympijského programu.
Plavání Plavání je sport pro jednotlivce nebo týmy a vyžaduje koordinaci celého těla pro pohyb vodou. Plavání se uskutečňuje v bazénech nebo v otevřené vodě.
Volejbal Volejbal neboli odbíjená je týmový míčový sport, ve kterém se dvě družstva (standardně po 6 hráčích) na obdélníkovém hřišti rozpůleném sítí snaží odehrát míč na soupeřovu polovinu tak, aby ho soupeř nezpracoval a míč se dotkl země. Musí přitom dojít k přímému odehrání míče tak, aniž by se dotkl země.
Vzpírání Vzpírání je olympijská sportovní disciplína, při které se vzpěrač snaží kombinací síly a rychlosti zdvihnout nad hlavu co nejtěžší zátěž pomocí přesně předepsaných cviků.
Futsal
Tenis Tenis je míčová hra pro 2 nebo 4 hráče. Soupeři stojí proti sobě, na obdélníkovém hřišti (tenisovém dvorci) a pokoušejí se odrazit tenisový míček tenisovou raketou do pole tak, aby jej soupeř nemohl vrátit nebo aby se s míčkem trefil vedle tenisového dvorce (do autu).
Americký fotbal Americký fotbal je branková sportovní hra, hraná 11 hráči s oválným míčem. Cílem týmu je získat více bodů než soupeř. Skórovat lze postupem s míčem (během či zachycením přihrávky) až do soupeřovy koncové zóny (touchdown), kopem (field goal) či složením protihráče s míčem v jeho vlastní koncové zóně (safety).