Jesenio Cup 2022

V sobotu 5. 11. 2022 hostila tělocvična 4. ZŠ Sluneční gymnastky pěti sportovních klubů. Konal se zde Jesenio Cup 2022. Závod pořádal domácí klub sportovní gymnastiky TJ Šumperk a přivítal zástupce z Bruntálu, Valašského Meziříčí, Krnova a maďarské Budapešti.

Závodu s mezinárodní účastí se zúčastnilo téměř 60 závodnic čtyř věkových kategorií.

V kategorii nejmladších začínajících gymnastek, které předvedly své dovednosti na kladině a prostných, se nejlépe z domácích umístila Anna Luknárová, která skončila na 4. místě. Byla nejmladší účastnicí závodu a i přesto získala nejvyšší známku za kladinu. Dále startovala děvčátka pod vedením Adélky Pukyšové v pořadí za sebou Eliška Brumovská, Amálie Fajtová, Eliška Mičkechová, sestra Amálie Kristýnka, Rachel Valouchová a Marika Hamplová.

Starší závodnice se utkaly na bradlech, kladině a prostných. V kategorii mladších žákyň (2013 – 2014) získaly domácí hned dvě medaile. Vítězkou své kategorie se stala Sára Babišová, třetí místo a bronz patřilo Sofii Hofschneiderové. Bramborovou medaili získala Barunka Bukovjanová a jako vždy v pohodě odzávodila Gábi Voborníková.

V kategorii starších žákyň (2011 – 2012) byla z domácích nejúspěšnější Gabriela Matýsová, která se umístila na 5. místě za děvčaty z Valmezu a vícemistryní ČR z Bruntálu. Její výkon na bradlech byl  třetí  nejlepší v dané kategorii. Týmu pomohly svým výkonem Lucie Škrabalová a Maruška Burešová.

Kategorii nejstarších ovládly domácí závodnice z TJ Šumperk. Vítězka Anička Tatoušková zúročila svou poctivou přípravu před bronzovou Kristýnou Šimkovou a Evou Čvančarovou. Obě tyto závodnice neustále překonávají svoje zdravotní problémy, nevzdávají se a chtějí cvičit. Anička Švédová  s  Nelou Danielovou a Terezkou Langrovou  uzavřely řadu našich úspěšných juniorek.

Závěrem závodu bylo finále na přeskoku. Zde však nebyly závodnice rozděleny podle věku, nýbrž soutěžily všechny dohromady. Domácímu týmu se podařilo získat bronz zásluhou jedné z nejmenších závodnic  Gabriele Matýsové.

Všem závodnicím děkujeme za reprezentaci oddílu  Sportovní gymnastiky TJ Šumperk, 4. základní školy i samotného města Šumperka. Opět se díky jim, jejich trenérů a rodičů podařilo obnovit 40-tileté přátelství  s maďarským klubem SG  UTE Budapešť.