Mistrovství  České republiky  ve sportovní gymnastice kategorie C – 28. 10. – 30. 10. 2022

Mistrovství  České republiky  ve sportovní gymnastice kategorie C   pro rok 2022 žákyň mladších, starších, juniorek a žen, konané 28. 10. – 30. 10. 2022 v hale Věry Čáslavské  v Praze v Černošicích

Gymnastika je populárním sportem, cvičí stále více dětí, protože je základem pro mnohá další sportovní odvětví. To bylo zřejmé v Praze na Mistrovství. V každé kategorii startovalo kolem 80-ti závodnic. Za  oddíl SG TJ Šumperk startoval  letos rekordní  počet  12 gymnastek, které se denně připravují na 4. ZŠ na Sluneční. První otázka vždy  zní: „ Jak jste se umístili?“ K děvčatům vždy promlouvala  po závodě  předsedkyně technické komise žen  ČGF paní Lenka  Šotolová.  V kategorii žen i juniorek  žádala děvčata, aby u gymnastiky zůstala, neboť  trenérů a rozhodčích není  nikdy dost. I v našem oddíle už rozhoduje při  studiu  Klárka Šimková. Její sestra  Kika  s Aničkou Tatouškovou a Terezkou Okrouhlou často zaskočí  a pomohou s tréninkem mladších. Tyto juniorky  vzorně reprezentovaly  sportovní třídy i město Šumperk  na   Mistrovství. Starší žákyně Anička Švédová  dojíždí ze Skaličky, Lucie Škrabalová z Rapotína. Předvedly  na závodě všechno, co se stihly naučit ve volných chvílích, kdy mohly přijet na trénink. Nela Danielová  překonala  nepříjemnou sérii úrazů, které ji letos postihly. Její  umístění v první polovině závodu  všechny moc potěšilo.

V kategorii mladších žákyň  startovalo šest děvčat. Povolený počet byl nejdříve 3 závodnice a 3 náhradnice. Vydržely trénovat po celou dobu  všechny. Bojovaly s trémou, nepříznivým vylosováním. Protože začínat závod na kladině bez rozcvičení  a nespadnout se podařilo jen první Sáře Babišové /11místo/. Její  kamarádce Barunce Bukovjanové se podařila prostná. Sofie  Hofschneiderová skočila jeden z nejlepších přeskoků, Gabi Matýsová zacvičila čistá bradla. Dita Vašáková  závodila  s mírným zraněním a  naše poslední náhradnice  Gábi Voborníková  odzávodila  s nadšením.

To je ve sportu nejdůležitější, trénovat s radostí, těšit se na trénink a mít dobrou partu. Všechna děvčata si mezi sebou pomáhají a někdy se potom podaří získat i tu medaili. A to se podařilo našim kamarádkám z Bruntálu. Mají vícemistryni  ČR  Elen  Zlámalovou a bronzovou  Lucii Nejedlou.

V sobotu 5. 11. přijedou do Šumperka  na mezinárodní závod  do gymnastické tělocvičny na Sluneční. Všechna naše děvčata si závod zopakují  společně s nimi, závodnice z Valmezu  a  Budapeště. Závod  začne soutěží  nejmenších  děvčátek  na kladině a akrobacii. Tělocvična bude zase plná dětí  a  věříme, že je všichni příznivci sportovní gymnastiky přijdou povzbudit.

Jana Pražáková